DBMS poleca

Korzyści z wykorzystania baz danych w systemie call center

  • 451
  • 0

Zakup właściwie dobranej i sprofilowanej bazy danych jest jedynie pierwszym etapem na drodze do skutecznej sprzedaży. Kolejnym, głównym etapem jest odpowiednie wykorzystanie bazy danych do działań sprzedażowych czy marketingowych. Jeżeli zakupiona baza danych będzie służyć do telefonicznego kontaktu z klientem, najlepszym sposobem na realizację jak największej sprzedaży jest skorzystanie z oprogramowania do call center. W ostatnim tygodniu mięliśmy przyjemność testować system SysTell Contact Center (www.sysTell.pl). Co nas ujęło to to, że zarządzający call center uzyskują pełną elastyczność w zarządzaniu bazą danych wraz z wieloma możliwościami ustawienia intensywności dzwonienia.

System contact center

System contact center jest najważniejszym narzędziem w codziennej pracy managera działu call center – mówi Marcin Grabowski właściciel firmy SysTell – To manager decyduje w jaki sposób będą pracować jego konsultanci oraz jak najskuteczniej wykorzystać bazę danych. System contact center pozwala podjąć odpowiednie decyzje na podstawie przeszłych i aktualnych danych analitycznych. Następnie manager odpowiednio przygotowuje kampanie wychodzące. Później system sam zadba o dzwonienie i optymalną dystrybucję bazy danych.

Przykładowe ładowanie bazy danych w systemie zostało pokazane tutaj – Film jak ładować baze danych do systemu Systell

Dodatkowym atutem tego systemu jest mechanizm analizowania pracy call center w tle wraz z podpowiadaniem managerowi o istotnych kwestiach, które mogą wpłynąć ogólny sukces call center. Taką automatyczną analizą objęta jest również zaimplementowana baza danych. System jest w stanie wykryć momenty, kiedy dotychczasowa baza staje się nieefektywna np. z racji kilkukrotnego jej przedzwonienia. Manager dostanie wówczas informację, że warto jest dodać nowe, nieużywane jeszcze rekordy, aby podnieść skuteczność pracy.

 

Opis zasad manadżera kampanii

Opis zasad menadżera kampanii

Najważniejsze zasady call center

Podsumowując, opiszemy raz jeszcze najważniejsze zasady dla managera call center w stosunku do baz danych:

  1. Największą wartość ma baza danych sprofilowana pod konkretną grupę docelową. Dlatego też podczas zakupu bazy danych bezcenny okazuje się dostęp do gotowych profili marketingowych potencjalnych klientów.
  2. Każdą bazę, którą posiadasz musisz przede wszystkim szanować. Każdy rekord, to potencjalna sprzedaż. Odpowiedni system call center jest w stanie pomóc w optymalnym zarządzaniu bazą danych.
  3. Nie „pal” bazy danych jeśli nie musisz tego robić. Przy korzystaniu z dialerów lepiej wykorzystać inteligentny dialer predictive, niż dialery ze sztywnym poziomem naddzwaniania.

Pamiętaj, że każda baza danych, którą wykorzystujesz musi być zarejestrowana w GIODO

Podobne wpisy

Przejdź do góry