DBMS

DBMS od początku postawiła na legalność baz klientów

  • 365

Spółka DBMS od początku działalności postawiła na legalność baz danych. Użyczane dane posiadają zgody użytkowników na ich wykorzystanie zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa. Bazy danych są zarejestrowane w GIODO. Spółka przechodzi cykliczne kontrole.

Kontrole GIODO swoim zakresem obejmują serwisy posiadane przez spółkę, proces informowania użytkowników o pozyskanych zgodach, system zarządzania danymi oraz obiegu dokumentów. W wyniku kontroli Generalny Inspektorat Ochrony Danych Osobowych potwierdził, że DBMS dopełnia wszelkich standardów wyznaczonych przez ustawę. Kontroli GIODO poddane zostały w szczególności proces obsługi skarg i reklamacji użytkowników. Kontrola potwierdziła, iż zgłaszane sprawy są realizowane w czasie do 3 dni roboczych wobec wymaganych 14 dni.
Ostatnie zmiany w prawie telekomunikacyjnym oznaczają, że bez uzyskania wcześniejszej zgody, niedopuszczalne jest prowadzenie marketingu bezpośredniego przy użyciu np. telefonu czy komputera.

Bazy danych DBMS posiadają prawidłowo skonstruowane zgody użytkowników, które zawierają w sobie zezwolenie na przedstawianie ofert handlowych telefonicznie i mailowo oraz cel, w jakim zostało ono złożone. Celem złożenia oświadczenia o powyższej treści jest uzyskiwanie ofert od przedsiębiorców, w tym w szczególności od instytucji i firm finansowych, ubezpieczeniowych, motoryzacyjnych, badawczych, telekomunikacyjnych, energetycznych. W tym celu osoby wyrażające zgody udostępniły swoje numery telefonów i adresy e-mail.

Zgoda powinna zostać wyrażona świadomie przez osobę na piśmie lub w formie elektronicznej np. liczy się także ta wyrażona w formie zaznaczenia check-boxa na stronie internetowej danego serwisu.
„Bazy DBMS są odpowiedzią na nowe prawo antyspamowe, ponieważ pochodzą z legalnych źródeł, są zarejestrowane w GIODO i posiadają odpowiednio skonstruowane oświadczenia woli klientów” mówi Tomasz Dziobiak, Właściciel i Prezes DBMS Sp. z o.o. „Nasi partnerzy mogą bez obawy pozyskiwać klientów i zwiększać przychody dzięki naszym bazom danych” – dodaje Dziobiak.

Podobne wpisy

Przejdź do góry