Bazy danych DBMS Sprawdź bazę

Bazy DBMS po weryfikacji listy Robinsonów – co to oznacza?

  • 332

Lista Robinsonów od roku 1996 prowadzona jest przez stowarzyszenie marketingu bezpośredniego (SMB). Obecnie Lista Robinsonów jest serwisem stworzonym w celu ochrony danych osobowych konsumentów, miejscem, w którym każdy konsument może zarejestrować swoje pełne dane kontaktowe (adres pocztowy, adres e-mail, numer telefonu stacjonarnego i komórkowego) w celu zastrzeżenia ich przed komunikatami marketingowymi od firm z rynku.

Czym jest Lista Robinsonów?

Konsument, który zarejestruje swoje dane kontaktowe w bazie danych Listy Robinsonów nie będzie otrzymywał komunikatów marketingowych od firm, które biorą udział w programie (chyba, że udzieli konkretnej i jednoznacznej zgody firmie lub organizacji na przekazywanie takich komunikatów).

Obligatoryjnie Listę Robinsonów stosują członkowie Stowarzyszenia Marketingu Bezpośredniego, a do firm respektujących ją mogą dołączyć wszystkie przedsiębiorstwa, ponieważ SMB udostępnia Listę Robinsonów wszelkim innym podmiotom, które chcą przyłączyć się do systemu Listy Robinsonów.Uwzględnienie przez firmy w działaniach marketingowych preferencji konsumentów, którzy nie życzą sobie bezpośredniej komunikacji, jest dowodem wysokiej dojrzałości biznesowej organizacji i szacunku dla konsumentów, sprzyja budowaniu pozytywnego wizerunku firmy i jej zrównoważonemu rozwojowi.

Jako firma przystępująca do listy Robinsonów zobowiązaliśmy się do bieżącego korzystania z listy, tak aby żaden konsument który jest wpisany na listę nie otrzymał od oferty handlowej, newslettera, bądź też został skontaktowany inną drogą.

Jak działa Lista Robinsonów?

To tez oznacza że po każdym zaktualizowaniu Listy Robinsonów porównujemy rekordy na liście z rekordami które posiadamy w naszej hurtowni baz danych tak aby usunąć rekordy które nie chcą otrzymywać żadnych ofert handlowych. To w swojej kolejności pozwala nam jedynie na zapewnienie naszym klientom wysokiej jakości bazy danych co też ma wpływ na skuteczniejsze generowanie leadów które też będą skutkować owocną sprzedażą.

W praktyce Lista Robinsonów pozwoli nam na prowadzenie skuteczniejszych działań marketingowych – nasze jak i kampanie marketingowe naszych klientów będą skierowane jedynie do grona osób które faktycznie są zainteresowane otrzymywaniem reklam oraz ofert handlowych co też pozwoli na ograniczenie kosztów które dziś przeznaczamy na działania marketingowe.

 

Podobne wpisy

Przejdź do góry